Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zumba

18. 10. 2010

Co je to ZUMBA

 

zumba-gold-150x150.jpg


ZUMBA je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobicu a tance.
Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“. A přešně taková je filosofie Zumby, Nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V hodinách Zumby se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě.

 

Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumbu zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobně zjednodušené. Při Zumbě se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby.
Je vhodná pro všechny věkové kategorie a jejím cílem je lidem, ukázat že hubnout lze zábavnou cestou. 

Když si vzpomenu na svou první hodinu a pocity typu: "ach jo, já v těch elasťákách a tílku vypadám strašně, vždyť mi při tom natřásání jsou vidět všechny špeky a vidí mě i ostatní, stydím se, nepůjde mi to", pak občas takové ty pocity zmatení, když jsem se koukla na některé jiné hubené a vypracované postavy ostatních holek, které navíc zumbu válely jako by ji snad tančily už v kočárku, tak věztem že dnes se tomu ráda vždy zasměju. Víte, není nic lepšího než to prostě zkusit aspoň z legrace, kdo se totiž dokáže upřínně zasmát sám sobě, nepropadá depresivním náladám. A v tom mi zumba hrozně pomohla. Ano - byly tam holky, které by mohly jít rovnou na miss fitness, ale pak tam byly i holky jako já a dokonce i čerstvé maminy na mateřské i starší rodičové. A všichni se skvěle bavili, navíc, když jsem něco zvorala a někomu se občas připletla do tance, vždy jsme se tomu zasmáli společně.

Aerobic jsem nesnášela, než jsem stihla pochopit v té rychlosti názvy dvou, tří cviků, jeli ostatní už celé pásmo a já nevěděla, kde mám ruku a kde nohu. Osobně mi všechno přišlo jako hopsání pořád dokola a dokola. Tím nechci říct, že je aerobic špatný, jen jsme si my dva tak trochu nesedli.

Momentálně jsem si domů koupila několik DVD se zumbou, abych si mohla zatančit i doma - opravdu říkám zatančit a ne zacvičit, protože hudba zumby je prostě úžasně chytlavá.

Ale už dost keců, koukněte na krátkou ukázku společného zumbování 19.9.2010, přijít mohl kdokoli, kdo měl chuť a náladu.